Kawiarenki cyfrowe w Kowarach cz. 1

 

Kawiarenki cyfrowe w Kowarach zostały podzielone na osiem spotkań.

I spotkanie

Pierwsze spotkanie odbyło się 14.10.2021r. Na wstępie omówiono sprawy organizacyjne i ustalono harmonogram spotkań.

Podczas pierwszych zajęć omówiono podstawowe komunikatory, logowanie się, nawiązywanie połączenia audio oraz wideo, a także jak korzystać z czatu online.

II spotkanie

Druga kawiarenka cyfrowa odbyła się 18.10.2021r., jej głównym tematem było bezpieczeństwo w sieci. Edukator przekazał seniorom jakie zagrożenia mogą spotkać w sieci oraz jak się przez nimi bronić. Seniorzy dowiedzieli się jak korzystać z zakupów online u sprawdzonych sprzedawców, jak korzystać ze specjalnych portali lub odpowiedników sklepów stacjonarnych. Omówiono również temat jak tworzyć hasła dostępowe i jakich danych nie udostępniać.

III spotkanie

Trzecie spotkanie obyło się 22.10.2021r. Po wcześniejszym zapoznaniu się z tematem bezpieczeństwa w sieci, edukator pokazał seniorom zalety korzystania z bankowości elektronicznej. Seniorzy dość sceptycznie podchodzili do tego tematu. Edukator przedstawił również nowe formy płatności, takie jak Blik czy Pay Pal oraz pokazano jak korzystać z pomocy online np. z konsultantem banku na czacie.

IV spotkanie

Czwarta kawiarenka cyfrowa odbyła się 25.10.2021r. Edukator na przykładzie Alior Banku pokazał jak poruszać się po koncie internetowym. Poruszono także temat profilu zaufanego, czym jest, jakie są sposoby założenia profilu zaufanego, a także jakie sprawy można załatwić online za jego pomocą.

Zadanie zostało współfinansowane ze środków Ministra Rodziny I Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych AKTYWNI + na lata 2021-2025 Edycja 2021.